KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12341025
nr 1234 1025
Friedrich Schröder Sonnenstern
(1892-1982), Tyskland
Blandteknik, "Die mondmoralische Triologie", signerad 1964, bladets mått: 72,5x51
Friedrich Schröder Sonnenstern, tysk bildkonstnär född 1892, död 1982.
måndag 11 februari 2019
kl 20:04:06
Läs mer om Friedrich Schröder Sonnenstern